‘Sú autá salóniky mŕtve? Nebuď DAFT. Sú veľmi nažive

‘Sú autá salóniky mŕtve? Nebuď DAFT. Sú veľmi nažive
‘Sú autá salóniky mŕtve? Nebuď DAFT. Sú veľmi nažive

sú úplne nové, najmodernejšie salónikové autá mŕtve vo vode? Nebuď DAFT. Sú veľmi nažive – a budú nasledujúce desaťročia.
V poslednej dobe v Detroite firmy ako Ford a GM naznačujú, že je to hra pre salón (alebo sedan). Toto je však zbožné zbožné myslenie od pár z amerických, čoraz viac ostrovných spoločností. Realita je taká, že už nie sú na takýchto autách takí radi, pretože ich nemôžu navrhovať a budovať, ako aj svojich súperov.
Reklama – článok pokračuje nižšie

• Najlepšie rodinné autá v predaji
Nemecké, britské, švédske, japonské a nedávno juhokórejské spoločnosti teraz utreli podlahu Ford a GM, pokiaľ ide o salóny. Američania boli vyradení z toho, čo bolo kedysi ich vlastnou hrou, a boli nútení hádzať uterák, takže Európania a Ázijci nechali prejsť stále dôležitým a odmeňujúcim trhom salónskych automobilov pre seba. To nebolo inteligentné, Amerika.
Po tom všetkom je to zmenšujúci sa sektor; SUV sú teraz nespornými výrobkami č. 1 showroom. Hatchbacky s malými až strednými a strednými hatchbackami sú však takmer také populárne, nasledujú MPV, vyzdvihnuté nákladné vozidlá, výkonné/luxusné autá a dodávky, so športovými automobilmi sediacimi na spodku hromady.
V Británii sa minulý rok predalo takmer 800 000 superminis a pod superminis-ale iba 8 000 luxusných salónov. Je to do značnej miery preto, že prví sú oveľa lacnejšie kupovať, bežať a zaparkovať ako druhé. Model typu archetypálneho salónu však momentálne trpí krízou identity. Príliš veľa kupujúcich jednoducho nechce byť spojení s automobilmi, v ktorých jazdia obchodné magnáty alebo politici, že šoféri jazdia, že typy manažmentu sa dostanú ako súčasť svojich pracovných balíkov alebo že ich otec jazdil, keď boli dieťa.
Reklama – článok pokračuje nižšie